Trwa ładowanie...
d3tmorr
25-10-2021 13:00

Schronienie i siła. Odkryj z Biblią nowe źródła swojej siły

książka
Oceń jako pierwszy:
d3tmorr
Schronienie i siła. Odkryj z Biblią nowe źródła swojej siły
Tytuł oryginalny

Zuflucht und Starke

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Spotkałem prawdziwego anioła” – mówią mi czasem ludzie, którym towarzyszę w czasie kryzysu. Przychodzą im do głowy konkretne osoby, które im pomogły, które są z nimi w przeciwnościach losu. Są one pośrednikami siły do życia, ściągają niebo na ziemię i otwierają oczy na to, co w górze. Dzięki nim kręte drogi zamieniają się w proste.

Za jedną z najpiękniejszych i najwyrazistszych biblijnych historii o aniołach uważam Księgę Tobiasza. Odkryłem ją w trudnym okresie życia jako księgę mądrości życia dla mnie – zarówno jako osoby korzystającego z pomocy, jak i pomagającej innym. W przezwyciężeniu kryzysu pomagają w niej wiara i optymizm. Doświadczenia biblijnego bohatera dają mi oparcie – wewnętrznie rozdarty, odkrywam słowa otuchy, moja skarga staje się modlitwą, uaktywnia się moja wewnętrzna siła. To, co robię, nabiera sensu i czuję, że nie jestem sam. W schronieniu się u Boga i nabraniu nowej wewnętrznej siły uwidacznia się odporność wewnętrzna, zwana przez psychologów rezyliencją. Chciałbym, abyś odkrył te źródła siły dzięki poradom psychologicznym, doświadczeniom zapisanym w Piśmie Świętym i praktycznym sugestiom dotyczącym codziennego życia, choć niekiedy będzie to wymagało żmudnej pracy.

Peter Abel

Książka jest znakomitym narzędziem do wykształcenia w sobie umiejętności budowania siły wewnętrznej w oparciu o Biblię.

Na podstawie Księgi Tobiasza (ale nie tylko) autor wypracował cały zestaw przeróżnych ćwiczeń duchowych, które pomagają nazwać problem, jaki nas spotyka, przeanalizować go i znaleźć odpowiednie rozwiązanie, czerpiąc z mądrości Biblii.

Niezwykle podnosząca na duchu, wzmacniająca, budująca nasz dobrostan psychiczny i emocjonalny książka, dla każdej osoby w strapieniu, w potrzebie, ku pokrzepieniu serca.

Schronienie i siła. Odkryj z Biblią nowe źródła swojej siły
Numer ISBN

978-83-8065-470-9

Wymiary

150x225

Oprawa

twarda

Liczba stron

176

Język

polski

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tmorr
d3tmorr
d3tmorr
d3tmorr