Trwa ładowanie...
d2ui6s6
15-04-2010 00:00

Scherzo dla Wojciecha Kilara

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ui6s6
Scherzo dla Wojciecha Kilara
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Portret powstał w oparciu o rozmowy z artystami, z którymi (muzycy) i dla których (filmowcy) Kilar pracował. Wśród rozmówców znajdują się m.in.: Krzysztof Zanussi, Antoni Wit, Kazimierz Kord, Jacek Kaspszyk, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Gustaw Holoubek, Stanisław Różewicz, Bogdan Pociej, Janusz Majewski, Henryk Kluba, Tadeusz Konwicki, Jerzy Łukaszewicz, Jerzy Katlewicz, Wojciech Michniewski, Marek Pijarowski, Andrzej Bachleda, Peter Jabłoński.

Książka, którą Państwu prezentujemy, powstała z naszych licznych wywiadów, przygotowanych specjalnie z myślą o portrecie kompozytora. Rozmówców było dwudziestu jeden, nas dwie, ale temat tych rozmów był jeden: Wojciech Kilar. To dla niego powstało \\"Scherzo\\" - nasz nieco żartobliwy obraz Człowieka i Twórcy, skomponowany na dwadzieścia jeden indywidualnych \\"instrumentów\\": słynnych i różnorodnych artystów, których łączyło to, że w różnych okresach i w różnych formach współpracowali z Kilarem.
Maria Malatyńska, Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

Scherzo dla Wojciecha Kilara
Numer ISBN

83-224-0817-X

Wymiary

145x205

Gatunek

Biografie i autobiografie

Oprawa

1

Liczba stron

124

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ui6s6
d2ui6s6
d2ui6s6
d2ui6s6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj