Trwa ładowanie...
d3p16os

Samotność w Sieci. Tryptyk

książka
d3p16os
Oceń jako pierwszy:
Samotność w Sieci. Tryptyk
Autorzy
83-7337-477-9_72985_F.jpg
Inne

"Dlaczego post-epilog?

Bo istniał w mojej wyobraźni już przed prologiem. Był tam od pierwszego słowa S@motności..., które wstukałem z klawiatury mojego komputera. Nie było tam jeszcze ani drugiego rozdziału, ani środka, ani epilogu. Ale był post-epilog.

Stworzyłem go w Berlinie, na ławce na dworcu Lichtenberg o północy 18 sierpnia 1998 roku, gdy zaczynały się moje urodziny, a ja na tej ławce czekałem na pociąg do Frankfurtu nad Menem.

Nie umieściłem go w manuskrypcie S@motności..., który wysłałem do wydawnictw Czarne i Prószyński i S-ka, ponieważ wydawało mi się wówczas, że nie jest potrzebny tej książce.

Ale teraz, w dwa lata po wydaniu S@motności...i po blisko dziewięciu tysiącach e-maili, mam wrażenie, że się jednak myliłem"

Janusz L. Wiśniewski

Samotność w Sieci - powieść o miłości w Internecie. Tej ostatecznej, tej, o której się marzy, takiej, aby "się popłakać i aby dech zaparło".

Wiśniewski analitycznie i urzekająco zarazem relacjonuje tę miłość, wprowadzając na przemian nastrój nieomal uroczystej czułości, aby kilka linijek dalej zadziwić odważnym erotyzmem.

S@motność w Sieci to także hołd składany mądrości i wiedzy. Splecione kunsztownie z wątkiem miłosnym fascynujące historie o molekulach emocji, o tym, kto tak naprawdę odkrył DNA i o tym, co po śmierci stało się z mózgiem Einsteina.

Przeczytawszy S@motność w Sieci wie się, ze wirtualność Internetu to tylko umowa i ze e-mail - tak naprawdę - nie musi się różnić od listu przysłanego zaprzęgiem przez posłańca.

Do powieści został dołączony zapis internetowej dyskusji autora z czytelnikami i post-epilog.

d3p16os
Samotność w Sieci. Tryptyk
Numer ISBN

83-7337-477-9, 83-87391-88-3

Wymiary

145x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

416

Inne wydania

Warszawa - 2011-11-11

Podziel się opinią

Share
d3p16os
d3p16os
d3p16os
d3p16os