Trwa ładowanie...
d32ky88
15 kwietnia 2010, 00:00

Samotna gra w kręgle

książka
Oceń jako pierwszy:
d32ky88
Samotna gra w kręgle
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Prekursorski podręcznik, w którym Putnam opisuje społeczne, socjologiczne i kulturowe przemiany społeczeństwa amerykańskiego.

Na podstawie olbrzymiego materiału empirycznego autor pokazuje erozję kapitału społecznego, dzięki któremu Amerykanie posiadali i pokazywali innym siłę społeczeństwa obywatelskiego. Wartość poznawcza książki Putnama jest dla studentów ogromna, ponieważ porusza zagadnienia niezwykle żywotne (dotyczące także sytuacji w Polsce, w którym kapitał społeczny nie jest mocny i ulega osłabieniu) i praktyczne ( ponieważ sprawdzoną w USA metodologię badań można wykorzystać również w naszym kraju). Autor stosując i popularyzując podstawowe już pojęcie socjologiczne - "kapitał społeczny" wprowadza i rozróżnia jego dwa typy - kapitał społeczny spajający (bonding) oraz łączący (bridging) i to jest jego wielkie odkrycie. Przedmowę do wydania polskiego napisał prof. Marek Ziółkowski, znany socjolog.

Podręcznik interdyscyplinarny dla studentów kierunków: politologia, socjologia, amerykanistyka, kulturoznawstwo.

Samotna gra w kręgle
Numer ISBN

978-83-608-0736-1

Wymiary

150x210

Gatunek

Literatura faktu,Eseje

Oprawa

1

Liczba stron

812

Inne wydania

- 2009-01-23

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ky88
d32ky88
d32ky88
d32ky88

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj