Trwa ładowanie...
d3pjmb5
15 kwietnia 2010, 00:00

Salony krakowskie

książka
Oceń jako pierwszy:
d3pjmb5
Salony krakowskie
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Interesujące studium dotyczące życia towarzyskiego elit intelektualnych i artystycznych dawnego Krakowa. Książka poświęcona jest dziejom salonów krakowskich z lat 1863-1945.

Autorka traktuje salon jako zjawisko społeczne, opisuje elementy życia salonowego, jego opiniotwórczą rolę oraz etykietę. Nie stroni także od omówienia tematów związanych z ówczesną modą, zwyczajami czy wystrojem wnętrz. Książka stwarza okazję do tego, by przyjrzeć się osobom, dzięki którym i wokół których funkcjonowały niegdyś krakowskie salony. Na jej łamach pojawiają się m.in. Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer, Lucjan Rydel.

Książka podzielona jest na części, które wyznaczał rytm życia salonowego – ustalone dni przyjęć. Dla każdego domu był to inny dzień i inna pora. Prawdziwy lew salonowy mógł wszakże jednego dnia odwiedzić kilka z nich…

Salony krakowskie
Numer ISBN

83-08-03721-6

Wymiary

150x215

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

6

Liczba stron

288

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pjmb5
d3pjmb5
d3pjmb5
d3pjmb5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj