Trwa ładowanie...
d2mjput

Saga o Potworze z Bagien, tom 1

książka
d2mjput
Oceń jako pierwszy:
Saga o Potworze z Bagien, tom 1
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Seria
Saga o Potworze z Bagien, tom 1
Materiały prasowe

Seria o Potworze z Bagien, zapoczątkowana w 1972 roku przez scenarzystę Lena Weina i rysownika Berniego Wrightsona, opowiadała o naukowcu-idealiście Alecu Hollandzie i jego żonie Lindzie, którzy w Luizjanie wspólnie pracowali nad wspomagającą wzrost roślin formułą „biowzmacniającą”. Kiedy w wyniku wybuchu bomby pułapki przesiąknięte chemikaliami ubranie Aleca stanęło w ogniu, mężczyzna, próbując się ratować, zdołał dobiec na pobliskie bagna i zanurzyć się w mętnej wodzie. Tragiczne zdarzenie zapoczątkowało przemianę człowieka w bagienną istotę obdarzoną mocami. Potwór z Bagien zaczął walczyć w obronie swojego nowego świata.

Kiedy na początku lat 80. XX wieku seria zaczęła tracić popularność, pisania nowych scenariuszy podjął się Alan Moore. Jego prowokacyjne i nowatorskie opowieści, w których groza przybiera formę największego lęku ofiary, sprawiły, że Saga o Potworze z Bagien zyskała nową jakość, a krytycy i czytelnicy uznali ją za jedno z najlepszych dzieł komiksowych końca wieku.

Najnowsze trzytomowe wydanie zawiera wszystkie historie Alana Moore’a z lat 1983–1987 zilustrowane przez Stephena Bissette’a, Johna Totlebena, Rica Veitcha i Alfredo Alcalę.

Komiks tylko dla dorosłych.

d2mjput
Saga o Potworze z Bagien, tom 1
Numer ISBN

978-83-281-3416-4

Wymiary

170x260

Oprawa

twarda

Liczba stron

432

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d2mjput
d2mjput
d2mjput
d2mjput
d2mjput