Trwa ładowanie...
d2hxkbd
31-01-2011 00:00

Rzeka krwi

książka
Oceń jako pierwszy:
d2hxkbd
Rzeka krwi
Tytuł oryginalny

Blood River: The Terrifying Journey Through The World's Most Dangerous Country

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Kiedy Tim Butcher, korespondent gazety „The Daily Telegraph”, został w 2000 roku wysłany do Afryki, szybko pochłonęła go obsesja na punkcie legendarnej rzeki Kongo (płynącej obecnie na terytorium Demokratycznej Republiki Konga, a w dolnym biegu stanowiącej granicę z Kongiem i Angolą). Podróżnik wpadł na pomysł, by odtworzyć słynną XIX-wieczną wyprawę Henry’ego Mortona Stanleya, który podążał wówczas wzdłuż rzeki, odkrywając nieznane Europejczykom tajemnice Afryki.
Pomimo przestróg, że jego plan był „samobójczy”, Butcher wyruszył w kierunku Demokratycznej Republiki Konga wyposażony tylko w plecak i kilka tysięcy dolarów ukrytych w butach. Poruszał się przy użyciu różnych pojazdów, na motocyklu, kanoe, łodzi, i korzystając z pomocy wielu postaci – od pracowników prowadzonych przez ONZ organizacji powodziowych po przewodnika-pigmeja – podążał śladami wielkich poszukiwaczy przygód doby wiktoriańskiej.
Podróż Butchera była nadzwyczajnym wyczynem, ale jednocześnie stanowiła pretekst do opowiedzenia niezwykłej historii Demokratycznej Republiki Konga, nierzadko dramatycznej, tragicznej i krwawej, a także była próbą zrozumienia specyfiku kontynentu afrykańskiego.

Rzeka krwi
Numer ISBN

978-83-614-4462-6

Wymiary

125x200

Gatunek

Literatura podróżnicza,Geografia i geologia,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia,Reportaż

Oprawa

1

Liczba stron

328

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hxkbd
d2hxkbd
d2hxkbd