Trwa ładowanie...
d9mjhxb
15-04-2010 00:00

Rządzenie

książka
Oceń jako pierwszy:
d9mjhxb
Rządzenie
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Książka Anne Mette Kjar to przystępne wprowadzenie do coraz istotniejszego w naukach politycznych pojęcia rządzenia (governance). Autorka pokazuje w niej, w jaki sposób pojęcie to jest stosowane w administracji publicznej i polityce, w stosunkach międzynarodowych, europeistyce i polityce porównawczej.

Nie istnieje powszechnie uzgodniona i akceptowana definicja rządzenia. Pozostaje ono nieuchwytną teorią, definiowaną i formułowaną na wiele sposobów. Anne Mette Kjar prowadzi czytelnika przez debaty teoretyczne, które spowodowały powstanie tak odmiennych interpretacji rządzenia. Odwołując się do licznych przykładów, bada, w jaki sposób używano pojęcia rządzenia do opisu przemian politycznych w nowoczesnym świecie. Następnie rozważa argumenty za i przeciw rządzeniu jako terminowi analitycznemu, aby zakończyć analizą roli Banku Światowego jako organizacji międzynarodowej, której celem jest promowanie „dobrego rządzenia” w ubogich krajach na całym świecie.

Książka Anne Mette Kjar to pierwsza praca oferująca systematyczny przegląd i ocenę bieżących dyskusji wokół pojęcia rządzenia. Będzie ona wartościowym źródłem dla studentów politologii, stosunków międzynarodowych i administracji publicznej.

Rządzenie
Numer ISBN

978-83-60457-81-8

Wymiary

135x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Polityka

Oprawa

1

Liczba stron

264

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9mjhxb
d9mjhxb
d9mjhxb