Trwa ładowanie...
d4hxzpo
d4hxzpo

Rządzenie

książka
Oceń jako pierwszy:
Rządzenie
Autorzy
d4hxzpo
978-83-60457-81-8_88278_F.jpg
Inne

Książka Anne Mette Kjar to przystępne wprowadzenie do coraz istotniejszego w naukach politycznych pojęcia rządzenia (governance). Autorka pokazuje w niej, w jaki sposób pojęcie to jest stosowane w administracji publicznej i polityce, w stosunkach międzynarodowych, europeistyce i polityce porównawczej.

Nie istnieje powszechnie uzgodniona i akceptowana definicja rządzenia. Pozostaje ono nieuchwytną teorią, definiowaną i formułowaną na wiele sposobów. Anne Mette Kjar prowadzi czytelnika przez debaty teoretyczne, które spowodowały powstanie tak odmiennych interpretacji rządzenia. Odwołując się do licznych przykładów, bada, w jaki sposób używano pojęcia rządzenia do opisu przemian politycznych w nowoczesnym świecie. Następnie rozważa argumenty za i przeciw rządzeniu jako terminowi analitycznemu, aby zakończyć analizą roli Banku Światowego jako organizacji międzynarodowej, której celem jest promowanie „dobrego rządzenia” w ubogich krajach na całym świecie.

Książka Anne Mette Kjar to pierwsza praca oferująca systematyczny przegląd i ocenę bieżących dyskusji wokół pojęcia rządzenia. Będzie ona wartościowym źródłem dla studentów politologii, stosunków międzynarodowych i administracji publicznej.

Rządzenie
Numer ISBN

978-83-60457-81-8

Wymiary

135x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Polityka

Oprawa

1

Liczba stron

264

Podziel się opinią

Share
d4hxzpo
d4hxzpo
d4hxzpo
d4hxzpo
d4hxzpo