Trwa ładowanie...
dvu4jzd

Ryszard Sadaj

Zadebiutował jako poeta w 1972 r., a jako prozaik w 1976 zbiorem opowiadań Na polanie. Jest autorem kilkunastu książek współczesnych i historycznych. Duże uznanie krytyki i czytelników zyskała Galicjada za barwne przedstawienie epoki cesarza Franciszka Józefa (tłumaczenia, liczne nagrody).

Ryszard Sadaj po napisaniu Telefonu do Stalina (1991 r.), gdzie przedstawił przeżycia partyjnego prominenta PRL, przez prawie dziesięć lat nie napisał ani jednego zdania. Następnie wydał Ławkę pod kasztanem (2000 r., nagroda wydawnictwa ZNAK za najlepszą powieść) i arcyzabawną Terapię Pauliny P. (2002 r.).

Ryszard Sadaj, powieściopisarz i nowelista, scenarzysta, autor słuchowisk radiowych oraz utworów dla dzieci, związany z Krakowem od 1975 roku, autor m.in. debiutanckiego zbioru opowiadań Na polanie (1976), powieści Galicjada (1984), Kraina niedźwiedzia (1989) i Ławka pod kasztanem (2000) oraz kompendium Kto był kim w Galicji i Lodomerii, czyli najkrótsza historia tej krainy (1993). Utwory prozatorskie Sadaja ukazały się m.in. w Austrii, Bułgarii, Jugosławii, Kanadzie i w Niemczech.

dvu4jzd

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvu4jzd
dvu4jzd
dvu4jzd
dvu4jzd

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj