WP
WP

Ryszard Petru

Polityk i ekonomista Ryszard Petru przyszedł na świat we Wrocławiu PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Podziel się

Ryszard Petru zamierza w swoich publikacjach przybliżyć przeciętnemu czytelnikowi pojęcie gospodarki i praw rządzących współczesnym rynkiem. Czy kryzys gospodarczy ma faktycznie tak ogromne znaczenie dla każdego z nas?

Ryszard Petru – kariera zawodowa

WP

Ryszard Petru ma wykształcenie ekonomiczne – jest absolwentem SGH. Skutkiem jego szerokich zainteresowań tematyką kryzysu finansowego są liczne opracowania z nią związane. Ryszard Petru stoi na czele Towarzystwa Ekonomistów Polskich, a na koncie oprócz działalności politycznej (m.in. twórca ugrupowania Nowoczesna Ryszarda Petru) ma także bogate doświadczenie jako ekonomista w szeregu banków i instytucji.

Ryszard Petru - autor

Ryszard Petru zadebiutował na rynku wydawniczym w 1996 roku pozycją ”Od czego zależy wartość majątku państwowego?”.We współpracy z Grzegorzem Kasdepke Ryszard Petru wydał w 2014 roku ”Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna)”. Pozycja napisana została w celu oswojenia skomplikowanych pojęć ekonomicznych każdemu dziecku, z oprowadzeniem go po swoistym finansowym zoo. Ponadto w tym samym roku (książka ukazała się również nakładem warszawskiego NCK) z dziennikarzem Łukaszem Lipińskim opublikował ”Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu”. Autorzy obalają mity powiązane z kryzysem i przybliżają nowe prawa, rządzące rynkiem.

Ryszard Petru - Szczegóły autora
Data urodzenia

06.07.1972

Miejsce urodzenia

Wrocław

Bibliografia
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP