Trwa ładowanie...
d2rqyd7

Ruta

Celem Wydawnictwa Ruta była publikacja współczesnej literatury pięknej oraz poezji, zawartych w artystycznej oprawie graficznej. W ramach oferty nie brakuje twórczości niszowej. Najbardziej znaną autorką Ruty jest Olga Tokarczuk.

Wydawnictwo Ruta - powstanie

Wydawnictwo Ruta z siedzibą w Wałbrzychu zostało wyodrębnione z oficyny wydawniczej Unus w 1998 r. i poprowadzone przez pisarkę Olgę Tokarczuk (czasem używającą pseudonimu Natasza Borodin), laureatkę wielu nagród literackich, a w tym dwóch statuetek Nike, Paszportu Polityki czy Międzynarodowej Nagrody Literackiej samorządu Sztokholmu.
Ruta była niszowym wydawnictwem, działającym na rynku książki do 2003 r.

Wydawnictwo Ruta - działalność

W ramach oferty Wydawnictwa Ruta publikowane były książki autorstwa Tokarczuk: "Dom dzienny, dom nocny" z 1999 r.(nominacja do Nagrody Literackiej "Nike"; książka była faworytem czytelników; pierwszy polski e-book), opowiadania "Szafa" z 1998 r. i "Gra na wielu bębenkach" (nominacja do Nagrody Literackiej "Nike"; najlepsza książka według czytelników) z 2002 r. Dziś pisarka publikuje w Wydawnictwie Literackim.
Wśród innych autorów należy wymienić Grzegorza Strumyka z książką "Pigment" z 2002 r., Tamarę Bołdak-Janowską z tytułem "Ta opowieść jest po prostu za szybka, któż ją wytrzyma", Karola Maliszewskiego i jego poezję czy Jarosława Klejnockiego. Oryginalnym pomysłem było wydanie wierszy z internetu w książce "p.h.p. wiersze" autorstwa grupy pl.hum.poezja, grupy dyskusyjnej, działającej w Usenecie. Była to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w Polsce.

d2rqyd7
Ruta
Rok powstania

1998

Adres

ul. Szlifierska 5/4

Kod i miasto

50-309 Wałbrzych

Numer telefonu

(074) 665 37 01

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rqyd7
d2rqyd7
d2rqyd7