Trwa ładowanie...
d40wpqa
18-02-2021 12:00

Rozmyślania na osiemdziesiątkę

książka
Oceń jako pierwszy:
d40wpqa
Rozmyślania na osiemdziesiątkę
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Poezja to nie tylko liryczna podróż po myślach, uczuciach i emocjach.

To także wspomnienia, które snujemy, przyoblekając je w formę wiersza

Właśnie takiego zadania podjął się autor „Rozmyślań na osiemdziesiątkę”. Jego tomik poezji jest filozoficzną opowieścią o wrażliwym człowieku, dla którego możliwość uważnego przyglądania się światu jest najpiękniejszym darem, jaki można otrzymać od życia. Ten dar to również ludzie, których autor spotkał na swojej drodze. Wśród nich jest śp. Siostra Maria Teresa Górska – nazaretanka, której poeta dedykował swój tomik wierszy.

„Rozmyślania na osiemdziesiątkę” to przepiękne wiersze-modlitwy, opowieści o potrzebie spotkania z drugim człowiekiem i liryki poświęcone przyrodzie. W jednym z wierszy autor mówi do nas:

Uciszcie się uspokójcie

świata zawieruchy

piękno poezji niech włada

ludzkimi czynami i duchem

Takiej władzy możemy się poddać bez cienia wątpliwości.

Jacek Karol Grzybowski – profesor doktor habilitowany, absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego; jest autorem ponad stu publikacji naukowych, w tym siedmiu monografii z dziedziny biologii medycznej. Autor zbioru esejów zatytułowanych „Czy zdrowie to miraż”, zbioru esejów i wierszy „Czy można zrozumieć świat”, wspomnień „Listy z południowej Kalifornii”, kilku tomików wierszy – „Niebo płonące słońcem”, „Nasz świat”, „Myśli na złote gody”, „Optymizm życia” – oraz zbioru wierszy dla dzieci pt. „Księga wierszy pisanych dla naszych wnuków kochanych”. Ponadto jest autorem wierszy „Myśli inspirowane filozofią życiową Św. Matki Teresy z Kalkuty” oraz obszernej genealogii rodu Grzybowskich, pieczętującego się herbem Prus II, i zbioru kilku esejów „Opowieści historyczne z XVI wieku”.

Rozmyślania na osiemdziesiątkę
Numer ISBN

978-83-66616-78-3

Wymiary

164x230

Oprawa

miękka

Liczba stron

44

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40wpqa
d40wpqa
d40wpqa
d40wpqa