Trwa ładowanie...
d2oh80e
12-06-2020 17:00

Rozmowy z seryjnymi morderczyniami. Królowe zbrodni

książka
Oceń jako pierwszy:
d2oh80e
Rozmowy z seryjnymi morderczyniami. Królowe zbrodni
Tytuł oryginalny

Talking with Female Serial Killers

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów o seryjnych mordercach, tym razem bezkompromisowo analizuje psychikę kobiet w rodzaju Aileen Wuornos i Joanne Dennely, które nie tylko zabijały, ale robiły to wielokrotnie.

Morderczynie, zwłaszcza seryjne, są znacznie rzadszym zjawiskiem niż ich męskie odpowiedniki. Z tego powodu nowe studium Christophera Berryʼego-Dee zaskakuje i szokuje, zwłaszcza gdy autor pisze o takich zbrodniarkach jak „Lee” Wuornos, która zabijała przypadkowych mężczyzn, Beverley Allitt, morderczyni dzieci, albo Suzanne Basso, torturującej inne kobiety.

Niektóre zbrodniarki, na przykład Myra Hindley i Rosemary West, zabijały pod wpływem mężczyzn, a następnie okazywały mrożący krew w żyłach brak poczucia winy. Jednak autor, doświadczony kryminolog, analizuje również psychikę kobiet, które same były ofiarami. Serię zabójstw Aileen Wuornos, za które została stracona, można bezpośrednio przypisać jej traktowaniu przez mężczyzn.

Christopher Berry-Dee nie ma sobie równych jako autor wstrząsających studiów na temat zbrodniarzy, którzy często przez wiele lat chodzą wśród nas nierozpoznani i którzy w wielu przypadkach zdają się postępować wbrew własnej naturze.

Rozmowy z seryjnymi morderczyniami. Królowe zbrodni
Numer ISBN

978-83-8143-250-4

Wymiary

139x209

Oprawa

miękka

Liczba stron

280

Język

polski

d2oh80e

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oh80e
d2oh80e
d2oh80e
d2oh80e