Trwa ładowanie...
d17vgqo
19-01-2011 00:00

Rozmowy polskie 1999-2004

książka
Oceń jako pierwszy:
d17vgqo
Rozmowy polskie 1999-2004
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Książka jest zbiorem wywiadów, których Czesław Miłosz udzielił w ostatnich pięciu latach swojego życia. Wszystkie drukowano już w polskojęzycznej prasie oraz w publikacjach książkowych. Niektóre z nich ukazały się już po śmierci Noblisty, w latach 2005-2006. Dodatkowo w Aneksie umieszczono rozmowy z lat 1979-1998, pominięte w pierwszym tomie ze względu na ich okolicznościowy charakter lub też odnalezione już po zamknięciu prac nad Rozmowami polskimi 1979-1998.

Rozmówcami Miłosza są m.in. Tadeusz Różewicz, Ireneusz Kania, Anna Bikont, Włodzimierz Bolecki, Marek Edelman, Lech Wałęsa, Stefan Chwin, Piotr Najsztub, Joanna Szczęsna, Adam Szostkiewicz, ks. Józef Sadzik, Jerzy Turowicz oraz Tomas Venclova. A same dysputy dotyczą: kultury, literatury, filozofii, religii oraz historii – tej wielkiej i tej prywatnej. Znajdziemy tu także portrety przyjaciół, anegdoty, przenikliwe obserwacje czy prognozy, których zasadność łatwo już dziś weryfikować.

Rozmowy polskie 1999-2004
Numer ISBN

978-83-08-04557-2

Wymiary

150x215

Gatunek

Wywiady

Oprawa

7

Liczba stron

1056

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17vgqo
d17vgqo
d17vgqo
d17vgqo

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj