Trwa ładowanie...
dbss9vx
12-02-2018 13:00

Roślinny kabaret. Botanika i wyobraźnia

książka
Oceń jako pierwszy:
dbss9vx
Roślinny kabaret. Botanika i wyobraźnia
Tytuł oryginalny

The Cabert of Plants

Rok wydania
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W swojej urzekającej, ciekawej i pełnej wiedzy historycznej i przyrodniczej książce Richard Mabey przedstawia różne gatunki roślin, które przez wieki rozbudzały wyobraźnię człowieka i wprawiały go w autentyczny zachwyt. Wiele stron poświęca roślinom, które w różnych momentach historii przyczyniły się do przemian w nauce, estetyce i rozwoju społecznym ludzkości.

Opisuje rozmaite rośliny, począwszy od chwastów, przez rośliny uprawne i lecznicze, kończąc na takich, wokół których gromadzą się uczestnicy praktyk religijnych. Przedstawia je wszystkie z jednakową pasją, niezależnie od tego, czy chodzi o niepozorne kwiaty czy mierzące 100 metrów sekwoje. Pisze o kulturowym znaczeniu roślin oraz ich praktycznym zastosowaniu.

Opisując rośliny jako inspirację artystów, wychodzi od sztuki paleolitu i prowadzi czytelnika w świat poetów romantycznych. Na zakończenie swojej książki wspomina o współczesnych rozważaniach na temat "inteligencji roślin". "Roślinny kabaret" to opis nadzwyczajnych związków świata roślin ze światem ludzi.

Roślinny kabaret. Botanika i wyobraźnia
Numer ISBN

978-83-8123-132-9

Wymiary

135mm x 206mm

Gatunek

popularnonaukowa

Oprawa

twarda

Liczba stron

460

Podziel się opinią

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbss9vx
dbss9vx
dbss9vx