Trwa ładowanie...
d2ysw7u

Roman Kołtoń

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Roman Kołtoń to lubiany komentator sportowy, który współpracuje z Polsatem Sport.

Roman Kołtoń – życiorys

Roman Kołtoń urodził się w 1970 roku w Złotoryi. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1990 roku pracował w Przeglądzie Sportowym. W latach 2004-2007 był jego redaktorem naczelnym.

Roman Kołtoń jako komentator sportowy pracował w Canal+ (od 1995 r.) i w Polsacie Sport (od 2000 r.). Specjalizuje się w Bundeslidze. Był na trzech mundialach i pięciu finałach Ligii Mistrzów. Współpracuje z niemiecką gazetą sportową Kicker. Roman Kołtoń często występuje jako ekspert i komentator wydarzeń publicystycznych związanych ze sportem.

Roman Kołtoń jako młody chłopak był bramkarzem Górnika Złotoryja. Teraz stoi na bramce w Reprezentacji Polskich Pisarzy.

Od 2016 roku żoną Romana Kołtonia jest Katarzyna Żelazko.

Roman Kołtoń – książki

Roman Kołtoń jako autor książek poświęconych piłce nożnej rzetelnie przedstawia polską reprezentację lub jej poszczególnych zawodników, w tym Kazimierza Deynę, któremu poświęcił całą publikację. W książce Od euro do mundialu. Cała prawda o reprezentacji (2017) Roman Kołtoń opisał kulisy dobrej gry Polaków na Mistrzostwach Świata w 2016 roku.

d2ysw7u

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ysw7u
d2ysw7u
d2ysw7u