Trwa ładowanie...
d413fot
20-06-2013 00:00

Rok wiary. Ku nowej ewangelizacji

książka
Oceń jako pierwszy:
d413fot
Rok wiary. Ku nowej ewangelizacji
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Rok Wiary - jak zaleca Benedykt XVI - ma byś "okresem szczególnej refleksji i odkrywanie wiary na nowo". Nikt z wierzących nie powinien zlekceważyć tego zalecenia! Nie zlekceważył go Autor, przewodniczący polskiego episkopatu, który na wezwanie Papieża odpowiedział przygotowaniem specjalnie dla polskich katolików cennej pomocy: refleksji na Rok Wiary. Warto, by zapoznał się z nią każdy wierny naszego Kościoła.

Dodatkową wartość publikacji stanowią ilustracje będące książkową wersją głośnej i wstrząsającej wystawy o współczesnych prześladowaniach wyznawców Chrystusa. Nie sposób wobec nich przejść obojętnie. Także one powinny pobudzać do głębokiej refleksji.

"Mam nadzieję, że te proste przykłady pozwolą współczesnemu człowiekowi zrozumieć, że nowa ewangelizacja to odkrycie skarbu wiary, które prowadzi do spotkania z Jezusem dziś i teraz: to radość z odkrycia Boga bliskiego człowiekowi naszych czasów. Zmieniają się czasy, a niezmiennie przesłanie ewangelii potrzebuje nowych ludzi i nowych form przekazu, uwzględniających zmiany cywilizacyjne, myślowe oraz procesy laicyzacji".

Autor

Rok wiary. Ku nowej ewangelizacji
Numer ISBN

978-83-7569-330-0

Wymiary

170x240

Gatunek

Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

136

d413fot

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d413fot
d413fot
d413fot