Trwa ładowanie...
d4ct2ui
09-09-2013 00:00

Robert Smith. The Cure

książka
Oceń jako pierwszy:
d4ct2ui
Robert Smith. The Cure
Tytuł oryginalny

Robert Smith: "The Cure" and Wishful Thinking

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Pierwsza dogłębna biografia Roberta Smitha, lidera kultowej grupy The Cure. Bada i opisuje ponad 30 lat działalności tego charyzmatycznego artysty na scenie muzycznej. Zespół The Cure utworzony w 1976 roku przez szkolnych przyjaciół – Roberta Smitha, Michaela Dempseya i Lola Tolhursta – był jednym z pierwszych przedstawicieli punk rocka.

Grupa, występująca początkowo jako Malice i Easy Cure, szybko jednak wypracowała sobie swój charakterystyczny, indywidualny styl i obecnie postrzegana jest jako jeden z najlepszych przedstawicieli rocka alternatywnego. Przez ponad trzy dekady, wypełnione wieloma sukcesami i bolesnymi klęskami, rozpadami zespołu i jego reaktywacjami, nieustannymi zmianami w składzie zespołu, jedno nigdy się nie zmieniło – Robert Smith jest ikoną mrocznego rocka, a jego przejmujący wokal, sceniczna charyzma i oryginalny wizerunek porywają fanów do dziś.

Książka ta opowiada również o historii subkultury gotyckiej opartej m.in. na osobie Smitha. Wspomina też inne muzyczne projekty artysty, jak choćby występy z Siouxsie And The Banshees czy The Glove. Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli Roberta Smitha!

Robert Smith. The Cure
Numer ISBN

978-83-63885-07-6

Wymiary

170x240

Gatunek

Biografie i autobiografie,Muzyka

Oprawa

6

Liczba stron

248

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ct2ui
d4ct2ui
d4ct2ui