Trwa ładowanie...
d2ltdrp

Robert Silverberg

PAP/Jacek Turczyk
Źródło: PAP/Jacek Turczyk

Robert Silverberg - (ur. 1935) to jeden z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy science fiction. I jednocześnie jeden z najpłodniejszych - debiutował już jako dziewiętnastolatek w szkockim fanzinie, od tamtej pory pisze regularnie, codziennie po 8 godzin. Jego dorobek obejmuje paręset książek z fantastyki, książek przygodowych, popularyzatorskich, a także... erotycznych. Pisze nie tylko pod swoim nazwiskiem, ale też pod wieloma pseudonimami. Jest laureatem olbrzymiej liczby nagród, pierwszą Hugo otrzymał już jako dwudziestolatek, w 1955 roku, dla najbardziej obiecującego pisarza. Wszystkie nagrodzone mikropowieści i opowiadania Solaris wydało w zbiorze Pożeglować do Bizancjum (jest to jedyna taka edycja na świecie!), a oprócz tego otrzymał Nebulę za powieść Czas przemian. W Polsce znamy jeszcze jego cykl Majipoor (Zamek Lorda Valentine’a; Kroniki Majipooru; Valentine Ponifex; Góry Majipooru; Czarnoksiężnicy Majipooru) oraz powieści: W dół do ziemi; Człowiek w labiryncie; Ciernie; Księga czaszek; Prądy
czasu; Zamknięty świat; Stochastyk; Maski czasu; Oblicza Wód; Autostrada w mrok; Królestwa Ściany; Projekt "Wahadło"; Wieża światła; Tom O Bedlam; Brzydki mały chłopiec, Stacja Hawksbilla.

Solaris wydało jeszcze powieści – Długą podróż do domu, Czas przemian/W dół do ziemi, Człowiek w labiryncie/Stacja Hawksbilla.

d2ltdrp

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ltdrp
d2ltdrp
d2ltdrp