Trwa ładowanie...
d3k40s3

Richard Branson

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: nn

Richard Branson jest brytyjskim miliarderem z rodziny adwokatów z głową do interesów. Majątek Richarda Bransona wyceniany jest na prawie 5 mld dolarów.

Sir Richard Branson - biografia

Richard Charles Nicholas Branson przyszedł na świat jako syn adwokata i wnuk sędziego Sądu Najwyższego. Nie przepadał za szkołą, miał dysleksję i wielokrotnie zmieniał placówki, z których go wyrzucano. Od najmłodszych lat Richarda Bransona wyróżniała spośród rówieśników żyłka biznesmena: sprzedawał choinki, papużki faliste, aż w końcu pokochał branżę muzyczną.

Richard Branson był żonaty dwa razy. Z pierwszego małżeństwa z Kristen Tomassi w latach 70. nie ma potomstwa, natomiast od 1989 roku związany jest z Joan Templeman, z którą Richard Branson ma dwójkę dzieci. Prywatnie jest miłośnikiem mocnych wrażeń – dużo podróżuje, próbuje bić światowe rekordy, upowszechnić turystykę kosmiczną (Virgin Galactic) oraz poświęca się działalności charytatywnej. Aktywnie walczy ze skutkami globalnego ocieplenia i wydał majątek na opracowanie odnawialnych źródeł energii.

Richard Branson – firmy należące do Virgin Group

Studenckiej gazecie Richarda Bransona wywiadów udzielili m.in. John Lennon oraz Mick Jagger, a płyty oferowane w sklepie muzycznym ”Virgin” w sprzedaży wysyłkowej rozchodziły się jak świeże bułeczki. W 1972 roku Richard Branson założył Virgin Records, wytwórnię płytową ze studiem nagraniowym. Współpracowały z nią takie sławy, jak chociażby Mike Oldfield, Sex Pistols, The Rolling Stones, Simple Minds czy Genesis. Kolejne były linie lotnicze Virgin Atlantic Airways, Virgin Holidays, Virgin Galactic, Virgin Mobile, Virgin Media, Virgin Racing, Virgin Oceanic, Virgin Balloon Flights, Virgin Unite. Obecnie w skład Virgin Group Richarda Bransona wchodzi przeszło 400 rożnych firm. Marka genialnego biznesmena jest aktualnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie i godnych zaufania firm.

Richard Branson – filmografia

Richard Branson wyprodukował filmy ”The Space Movie”, dokument ze zdjęciami NASA, ”Elektryczne sny” oraz ”Chloe&Theo”. Ma również na koncie pewien dorobek aktorski. Richarda Bransona mogliśmy oglądać w takich filmach, jak ”Derek and Clive Get the Horn”, ”W 80 dni dookoła świata”, ”Superman: Powrót” czy ”Casino Royale” z Danielem Craigiem. Gościnnie pojawił się również w serialach ”Słoneczny patrol”, ”Przyjaciele” oraz ”Ekipa”.

Richard Branson - książka

Richard Branson jest również poczytnym autorem książek. W latach 2006-2010 na rynku wydawniczym ukazały się 4 z nich, w tym 2 autobiografie miliardera: ”Losing my Virginity” oraz ”Kroki w nieznane. Autobiografia” (nakładem Natalis Wydawnictwo). Ponadto w księgarniach możemy znaleźć takie pozycje, jak ”Zaryzykuj – zrób to! Lekcje życia” czy ”Biznes w stylu Richarda Bransona. 10 tajemnic twórcy megamarki”.

Richard Branson
Data urodzenia

18.07.1950

Miejsce urodzenia

Londyn, Anglia, Wielka Brytania

Bibliografia
d3k40s3

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k40s3
d3k40s3
d3k40s3