Trwa ładowanie...
dfbrarh
05-02-2016 00:00

Rewolucja energetyczna. Ale po co?

książka
Oceń jako pierwszy:
dfbrarh
Rewolucja energetyczna. Ale po co?
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Książki o systemie energetycznym, zasobach i środowisku w większości dzielą się na dwie kategorie: tak fachowe i trudne, że nikt poza jajogłowymi ekspertami nie jest w stanie przez nie przebrnąć, oraz nadmiernie uproszczone i tym samym niedające prawdziwego zrozumienia tematu.

Rewolucja energetyczna to dogłębna analiza sytuacji energetycznej świata i Polski podana w przystępnej formie. Jest tu wszystko to, co zwykle kojarzy nam się nie z pozycjami analitycznymi, lecz powieściami sensacyjnymi. Na horyzoncie majaczy zagrożenie, a im bliżej mu się przyglądamy, tym bardziej okazuje się realne i przerażające. Są dzierżące władzę „czarne charaktery” działające dla własnych korzyści, sprzecznych z interesem ogółu. Na scenie pojawiają się też jednak nowe siły, próbujące powstrzymać katastrofę. Czy pokonają piętrzące się przed nimi przeszkody i uratują świat?

Opowieść jest tym bardziej przejmująca, że nie jest fikcją, a stawką są losy świata, w którym żyjemy. Jeśli nie zmienimy obecnego kursu, zapłacimy wysoką cenę. Z drugiej strony Rewolucja energetyczna daje spójną wizję nie tylko lepszej przyszłości energetycznej, ale też społecznej, gospodarczej i środowiskowej. Wybierzmy mądrze.

Ta książka jest drogowskazem, mobilizującym do działania, jakby od tego zależała przyszłość świata. Bo zależy.

Rewolucja energetyczna. Ale po co?
Numer ISBN

978-83-7508-667-6

Wymiary

160x240

Gatunek

Publicystyka i felietony

Oprawa

6

Liczba stron

424

dfbrarh

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfbrarh
dfbrarh
dfbrarh