Trwa ładowanie...
d471xhl

Regina Brett

Jest autorką książki Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu (tytuł roboczy). Jej książka jest inspirującą kolekcją esejów i opowiadań o lekcjach danych jej przez życie. Za swoje felietony była nominowana do nagrody Pulitzera dwukrotnie, w roku 2009 i 2008.

Regina Brett w wieku 50 lat napisała felietony o 50 lekcjach, których nauczyło ją życie. Życie samotnej matki przez 18 lat. Życie, w którym szukała miłości i ostatecznie znalazła ją w wieku 40 lat. Życie, które zakłócił rak piersi, gdy miała 41 lat. Życie, w którym doświadczyła podobnych wzlotów i upadków, jak my wszyscy.

Czytelnicy pokochali jej felietony. Przyklejali je na lodówkach, nosili w portfelach i torebkach. Przesyłali sobie e-mailami. Były cytowane na tysiącach blogów i przedrukowywane na całym świecie. Pielęgniarki i pracownicy socjalni przesyłali setki próśb o zgodę na ich przedruki w lokalnych gazetkach i biuletynach kościelnych. Pomimo tego, że felietony opowiadają czasem o Bogu i sprawach wiary, trafiały też do wyznawców różnych religii jak i do ateistów i agnostyków, którzy znajdowali w nich uniwersalne prawdy.

Prawa do ich wydania zostały sprzedane do 15 krajów, w tym do Polski, gdzie zostaną wydane przez wydawnictwo Insignis Media.

Regina Brett zajęła się zawodowo pisarstwem w roku 1985, a felietony zaczęła pisać dziesięć lat później. Otrzymała za nie wiele państwowych i stanowych nagród. Jej teksty były publikowane w gazecie „The Plain Dealer”, która jest największą codzienną gazetą Ohio, wydawaną w nakładzie 300.000 egz. i z czytelnictwem przekraczającym milion czytelników. Regina Brett jest magistrem religioznawstwa i posiada tytuł licencjata dziennikarstwa. Wykłada gościnnie na John Carroll University, Case Western Reserve University, Cleveland State University, Kent State University i Ursuline College.

Felietony Reginy Brett koncentrują się wokół spraw codziennego życia. Nierzadko są wzruszające, często zabawne i zawsze inspirujące. To felietony, które opowiadają o prawdziwym życiu.

d471xhl

Podziel się opinią

9
4
Share
d471xhl
d471xhl
d471xhl
d471xhl