Trwa ładowanie...
d4fwmdv

Rakha Youssef

"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Youssef Rakha* (Jusuf Racha)*– ur. w Kairze w 1976 roku. Ukończył anglistykę i filozofię (studia I stopnia) na Uniwersytecie w Hull, w Wielkiej Brytanii. Od 1998 roku pracuje jako reporter, adiustator i redaktor działu kultury w „Al-Ahram Weekly” w Kairze. W latach 2008–2009 współpracował z gazetą „The National” w Abu Dhabi.

Jego reportaże, pisma z podróży, fotografie, proza i poezja (w języku angielskim i arabskim) publikowane były w Kairze, Bejrucie, Londynie, Berlinie, we Włoszech i USA. Swoje zdjęcia wystawiał w Instytucie Goethego w Kairze.

Wydał 6 książek w języku arabskim: zbiór miniatur poetyckich, Azhar asz-Szams, (1999), literacki reportaż fotograficzny Bejrut szi mahall (2006) polskie wydanie Bejrut jest gdzieś tam , który był nominowany do nagrody Lettre Ulysses Award (przyznawanej najlepszym książkom reporterskim z całego świata), reportaże literackie: Burghiba ala Madad (2008) i Szimal al-Kahira, gharb al-Filibin (2009), zbiór poezji, Kullu Amakinina (2010) oraz powieść Kitab at-Tughra (2011).

Rakha Youssef
Bibliografia
d4fwmdv

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fwmdv
d4fwmdv
d4fwmdv