Trwa ładowanie...
d3r9gpk

Rafał Rutkowski

Rafał Rutkowski jest polskim poetą młodego pokolenia.

Rafał Rutkowski — biografia

Rafał Rutkowski urodził się w 1988 roku. Jest absolwentem filologii polskiej, a także kulturoznawstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Chociaż urodził się w Warszawie, od wielu lat związany jest z Lublinem i jego środowiskiem artystycznym. Rafał Rutkowski był stypendystą Wydziału Kultury lubelskiego Urzędu Miasta. W centrum Kultury w Lublinie prowadzi spotkania poetyckie „Przystanek poetów”.

Wiersze Rafała Rutkowskiego ukazały się wielu magazynach literackich, między innymi w „Zeszytach Poetyckich”, „Helikopterze”, „Akcencie”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Odrze” i „Dwutygodniku”.

Rafał Rutkowski – wyróżnienia i nagrody

Rafał Rutkowski był uczestników wielu prestiżowych festiwali literackich i poetyckich. W 2014 roku otrzymał wyróżnienie w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Granitową Strzałę” organizowanego przez Strzeliński Ośrodek Kultury. Rafał Rutkowski jest także laureatem Turnieju Poetyckiego „Autoportret Jesienny” w Krotoszynie, a także nagrody kulturalnej „Żurawie” w Lublinie.

Rafał Rutkowski – książki

Twórczość poetycka Rafała Rutkowskiego została doceniona także przez organizatorów projektu „Połów”. Młody poeta znalazł się w zestawieniu dziewięciu laureatów nagrody, których wiersze ukazały się w publikacji „Połów. Poetyckie debiuty 2013”.

Poza tym w 2015 roku ukazała się książka poetycka Rafała Rutkowskiego „Chodzę spać do rzeki”. Została wydana we współpracy z czasopismem „Zeszyty Poetyckie”.

Rafał Rutkowski
Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia
d3r9gpk

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r9gpk
d3r9gpk
d3r9gpk