Trwa ładowanie...
d1ndhio

Rafael Nadal

PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF, fot: JUSTIN LANE

Rafael Nadal uchodzi obecnie za najlepszego tenisistę w historii, grającego na kortach ziemnych. Profesjonalnym tenisistą został w 2001 roku, w wieku 15 lat, a swój pierwszy mecz rozegrał, startując z pozycji nr 762. w rankingu ATP – po sezonie był już w czołowej dwusetce.

Rafael Nadal - biografia

Rafael Nadal praktycznie wychował się na korcie tenisowym, wykazując naturalny talent do gry już od trzeciego roku życia. Bardzo dużo trenował i wygrywał mnóstwo zawodów o mniejszej oraz międzynarodowej randze, ale dla tenisa musiał zrezygnować z gry w piłkę nożną. Wreszcie miał czas na szkołę, z czego zadowoleni byli rodzice Rafaela Nadala, obecnie rozwiedzeni Sebastian Nadal i Ana Maria. Sportowiec niezwykle poświęcał się treningom, a wspaniałym wynikom sprzyjał naturalny talent Rafaela Nadala, pasja i podchodzenie do sukcesów z pokorą.

Rafael Nadal zasłynął w sporcie zdobyciem wszystkich tytułów Wielkiego Szlema w roku 2010, dodatkowo jako najmłodszy zawodnik w historii. Ponadto jest wielokrotnym finalistą Wimbledonu, Australian Open, US Open, zdobywcą Pucharu Davisa z reprezentacją Hiszpanii, a także złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie oraz Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Rafael Nadal tracił czasowo pierwsze miejsce w rankingu tenisistów na rzecz Serba Novaka Djokovicia.

Rafael Nadal prywatnie

Rafael Nadal pasjonuje się piłką nożną: kibicuje Realowi Madryt i jest współudziałowcem lokalnego Realu Mallorca. Czas poza kortem spędza na polu golfowym, łowi ryby bądź gra na PlayStation. Rafael Nadal przyjaźni się z Rogerem Federerem, z którym od lat sportowo rywalizuje. Obydwaj tenisiści aktywnie udzielają się charytatywnie, rozgrywając pokazowe mecze na kortach tenisowych całego świata. Działająca od 2007 roku fundacja Rafaela Nadala wspiera potrzebujące dzieci. Poza tym tenisista brał udział w imprezach na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti i powodzi w Queensland, a także afrykańskich osób ubogich. Rafael Nadal zdecydowanie odcina się od wszelkich afer dopingowych i jest zdecydowanym przeciwnikiem stosowania w sporcie środków anabolicznych oraz sterydów.

Rafael Nadal - ”Rafa” biografia Johna Carlina

Rafael Nadal jest osobą skrytą, unikającą w wywiadach pytań o życie prywatne i sferę rodzinną. Życie osobiste Rafaela Nadala to jego tajemnica, dlatego książka ”Rafa”, napisana z Johnem Carlinem, wywołała w sportowym światku i wśród fanów sportowca takie poruszenie. Po raz pierwszy mamy bowiem okazję dowiedzieć się, co tak naprawdę następca Andre Agassiego (skrytykował go po głośnej aferze dopingowej) myśli o swoim życiu i jak ono wygląda. Fascynująca kariera Rafaela Nadala od podszewki to ciekawa pozycja wydawnicza.

Rafael Nadal
Data urodzenia

03.06.1986

Miejsce urodzenia

Manacor, Majorka, Hiszpania

Bibliografia
d1ndhio

Podziel się opinią

1
Share
d1ndhio
d1ndhio
d1ndhio
d1ndhio