Trwa ładowanie...
d2kdndv
15-04-2010 00:00

Psychologia pozytywna

książka
Oceń jako pierwszy:
d2kdndv
Psychologia pozytywna
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Jak żyć szczęśliwie i jak unikać nieszczęścia? Co wynika z pogoni za szczęściem? Co oznacza mądre i sensowne życie? Czy optymizmu można się nauczyć? Od czego zależy szczęście i które aspekty życia są zależne od szczęścia?

Książka stara się odpowiedzieć na powyższe pytania wykorzystując rzetelny warsztat naukowy. Nie tylko analizuje psychikę człowieka, ale także podpowiada mu, jak być szczęśliwym.

Proponowany wybór tekstów czołowych badaczy szczęścia i zdrowia psychicznego przedstawia szeroką gamę zagadnień związanych z badaniami nad psychologiczną jakością życia. Wyjaśnia powody i cele rozwoju psychologii pozytywnej. Prezentuje sposoby rozumienia i pomiaru szczęścia, dobrego życia, pozytywnie definiowanego zdrowia psychicznego. Omawia znaczenie przesłanek biologicznych oraz kontekstu kulturowego dla dobrostanu psychicznego. Charakteryzuje osobowość szczęśliwego człowieka. Dowodzi, że jesteśmy silniejsi i bardziej odporni psychicznie na tragiczne zrządzenia losu niż nam się zazwyczaj wydaje.

Psychologia pozytywna
Numer ISBN

978-83-01-15473-8

Wymiary

140x200

Gatunek

Psychologia

Oprawa

1

Liczba stron

484

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kdndv
d2kdndv
d2kdndv