Trwa ładowanie...
dvu4jzd
15 kwietnia 2010, 00:00

Przyjemność czy konieczność

książka
Oceń jako pierwszy:
dvu4jzd
Przyjemność czy konieczność
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Osiąganie tego, co ambitne lub niezwykłe jest nierozłącznie związane z podejmowaniem ryzyka. Czy zatem musimy podejmować ryzyko, aby osiągnąć korzyści i uniknąć pewnych strat? A może raczej ryzykujemy, bo sprawia nam to przyjemność? Jakie cechy indywidualne sprzyjają angażowaniu się człowieka w ryzykowne i silnie ekscytujące działania? Skąd bierze się skłonność do podejmowania ryzyka, poszukiwania wrażeń i przyjemnej stymulacji? Czy gotowość do podejmowania ryzyka jest niezmienna w różnych dziedzinach życia?

Książka omawia najważniejsze koncepcje dotyczące ryzyka, prezentując setki ciekawych badań przeprowadzonych z udziałem zarówno ludzi jak i zwierząt. Osią pracy jest założenie, że istnieją dwa, zasadniczo odmienne, rodzaje ryzyka – ryzyko instrumentalne i ryzyko stymulujące. W publikacji znajdziemy i rozważania teoretyczne, i narzędzia kwestionariuszowe służące do pomiarów osobowościowych skłonności do podejmowania obu rodzajów ryzyka. Poruszana problematyka zainteresuje zarówno profesjonalistów, jak i studentów.

Przyjemność czy konieczność
Numer ISBN

83-89574-65-9

Wymiary

165x235

Gatunek

Psychologia

Oprawa

1

Liczba stron

224

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvu4jzd
dvu4jzd
dvu4jzd
dvu4jzd

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj