Trwa ładowanie...
d10rt4t

Przemysław Saleta

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: By Piotr Drabik - Flickr: Przemysław Saleta, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19463772

Przemysław Saleta jest praworęczny i ma 195 centymetrów wzrostu. Był dwukrotnie żonaty, ma dwie córki – jednej z nich w 2007 roku oddał nerkę.

Przemysław Saleta - biografia

Przemysław Saleta uczył się w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie nie było możliwości trenowania sportów walki w klubie. Po ”Wejściu smoka” jako nastolatek na własną rękę organizował sobie czas, skupiając się na treningach kondycyjnym, siłowym, a także podstawach kick-boxingu. W trakcie studiów w Warszawie na wydziale Handlu Zagranicznego Przemysław Saleta zaczął trenować w klubie. Sukces przyszedł dość szybko, a zawodnik klubu SKK Politechnika Warszawska startował w wadze superciężkiej. Gdy Przemysław Saleta schudł, rozpoczął starty w wadze lekkociężkiej w formule full contact, również z powodzeniem. Zmienił dyscyplinę z kick-boxingu na boks, którym zajmował się w latach 1990-2015. Przemysław Saleta walczył na ringach bokserskich z najlepszymi – Steve'm Paolilli, Luanem Krasniqi, Andrzejem Gołotą, Tomaszem Adamkiem, Krzysztofem Włodarczykiem – i zdobywał tytuły mistrza Polski, Europy i świata. W mieszanych sztukach walki Przemysław Saleta wygrywał chociażby z Marcinem Najmanem.

Przemysław Saleta - filmografia

Oprócz satysfakcjonującej kariery sportowej Przemysław Saleta ma na koncie również karierę filmową i serialową. Można go było zobaczyć przykładowo w ”Młodych wilkach 1/2”, ”Sztosie”, ”Zakochanych”, ”Skazanym na bluesa”, ”39 i pół”, ”Skrzydlatych świniach”, ”Licencji na wychowanie”, a od 2009 roku w ”Pierwszej miłości”. Jego samego w filmie ”Bokser” zagrał Szymon Bobrowski. Przemysław Saleta uczestniczył także w telewizyjnych show ”Gwiazdy tańczą na lodzie”, ”Fort Boyard”, ”Azja Express” (zajął ósme miejsce), ”Celebrity Splash!”, zasiadał w jury ”Gwiezdnego Cyrku” i prowadził autorskie programy ”Gadżety Salety” oraz ”Wojownicy”. Przemysław Saleta pracował ponadto jako redaktor naczelny jednego z czasopism oraz komentator sportowy dla telewizji i radia.

Przemysław Saleta
Data urodzenia

07.03.1968

Miejsce urodzenia

Wrocław

Bibliografia
d10rt4t

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10rt4t
d10rt4t
d10rt4t