Trwa ładowanie...
dbx4vx0
31-03-2014 00:00

Przeklęte miasto

książka
Oceń jako pierwszy:
dbx4vx0
Przeklęte miasto
Tytuł oryginalny

Calamity Town

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Gdy pisarz Ellery Queen przyjeżdża do miasteczka Wrightsville, od razu czuje, że znalazł miejsce, w którym może osiąść na jakiś czas i w spokoju pisać nową powieść. Zaciekawiony historią „Przeklętego domu”, wynajmuje go i wkrótce zakochuje się w jednej z córek właściciela. Szybko odkrywa, że nad szacowną rodziną Wrightów ciąży hańba przeszłości – druga z córek, Nora, została trzy lata temu porzucona przed ołtarzem przez swego narzeczonego Jima Haighta.

Wkrótce po przyjeździe Ellery'ego Jim nieoczekiwanie wraca. Wszystko zdaje się dobrze układać, Jim i Nora biorą ślub. Ale niedługo później na światło dzienne wychodzą trzy listy, których autorem jest najwyraźniej Jim. Opisane są w nich choroba i śmierć jego żony, a wszystkie mają przyszłe daty. W czasie wyznaczonym przez pierwszy list Nora rzeczywiście zaczyna chorować, otruta arszenikiem. Zaś w dniu ostatniego listu istotnie dochodzi do morderstwa.

Wszystkie dowody wskazują na Jima i nim jeszcze rozpocznie się proces, mieszkańcy spokojnego miasteczka zdążą już wydać własny wyrok. Tylko Ellery jest przekonany o niewinności oskarżonego.

Przeklęte miasto
Numer ISBN

978-83-7785-317-7

Wymiary

140x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

1

Liczba stron

380

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbx4vx0
dbx4vx0
dbx4vx0