Trwa ładowanie...
d4jku3g
22-10-2021 13:01

Przedszkolne nutki - opisy zabaw do piosenek

książka
Oceń jako pierwszy:
d4jku3g
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Książka z propozycjami zabaw do płyty CD Przedszkolne nutki, wraz z podkładami muzycznymi do piosenek

Publikacja, którą trzymasz w ręku, powstała jako uzupełnienie płyty Przedszkolne nutki. Piosenki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest więc odpowiedzią na potrzeby nauczycieli, którzy otrzymują kompleksowo opracowane i zebrane propozycje zabaw do piosenek lubianych przez ich podopiecznych.

Częścią publikacji jest płyta CD z podkładami muzycznymi do piosenek z płyty Przedszkolne nutki.

Teraz każdy utwór możesz wykorzystać do zaaranżowania zabaw różnego rodzaju – między innymi ruchowo-naśladowczych, rytmiczno-ruchowych bądź orientacyjno-porządkowych. Nie zabraknie zabaw plastycznych, integracyjnych czy matematycznych, inspirowanych owymi piosenkami.

Propozycje zabaw zostały tak skonstruowane, by mogli z nich korzystać również nauczyciele i dzieci, którzy nie znają jeszcze utworów z Przedszkolnych nutek – część z nich skupia się na nauce tekstu piosenki poprzez zabawę, a wiele propozycji opiera się na uważnym wysłuchaniu treści utworu. Zabawy zostały opracowane zarówno do nagrań piosenek, jak i do podkładów muzycznych do nich.

W suplemencie znalazły się opisy zabaw publikowane w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, a także nowe propozycje, opracowane specjalnie na potrzeby tej publikacji przez Magdalenę Ledwoń. Opisane tu zabawy inspirowane piosenkami związane są z zagadnieniami realizowanymi w poszczególnych miesiącach w toku edukacji przedszkolnej. Mogą towarzyszyć dzieciom i nauczycielom począwszy od pierwszych dni w przedszkolu i pasowania na przedszkolaka, poprzez jesienne i zimowe uroczystości (takie jak Święto Niepodległości, Boże Narodzenie, Dzień Babci i Dziadka oraz karnawał), po wiosnę, Wielkanoc, Dzień Mamy i Taty, i wreszcie – wakacje.

Przedszkolne nutki - opisy zabaw do piosenek
Numer ISBN

978-83-65915-56-6

Wymiary

210x210

Oprawa

miękka

Liczba stron

52

Język

polski

d4jku3g

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jku3g
d4jku3g
d4jku3g
d4jku3g