Trwa ładowanie...
d1l1wlh
28 kwietnia 2010, 14:57

Przeczytaj książkę - zobacz film

d1l1wlh
d1l1wlh

W piątek na nasze ekrany wchodzi trzecia część Jurassic Park. W księgarniach już można znaleźć książkę Scotta Ciencina, na podstawie której Joe Johnson zrealizował film.
Dwie pierwsze powieści o Parku Jurajskim pisał Michael Crichton . Pierwsza część rozeszła się w Stanach w nakładzie 12 mln egzemplarzy, a zrealizowany na podstawie książki film przyniósł półtora miliarda dolarów zysku. Druga część nie była już tak popularna. Napisanie Jurassic Park III Crichton powierzył autorowi powieści dla młodzieży, Scottowi Ciencinowi, sam ograniczył się do pomysłów. Powstała, znacznie różniąca się od poprzednich części, powieść przygodowa, której bohaterem jest trzynastolatek. Jurassic Park przyniósł Crichtonowi największy rozgłos i pieniądze, choć już od 1969 roku, kiedy to napisał zekranizowaną powieść Andromeda znaczy śmierć , jego nazwisko trafiało na listy bestsellerów (wcześniejsze książki wydawał pod pseudonimami). Inne jego głośne powieści to: _ Człowiek terminal , _Wielki skok na pociąg, _ Wschodzące słońce , _System (film z Demi Moore i Michaelem Douglasem), Zjadacze umarłych . Najnowsza powieść - Linia czasu - jest ekranizowana przez Paramount Pictures.
Rzeczpospolita

d1l1wlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj