Trwa ładowanie...

Prowokacyjne fotografie to jego specjalność. Maciek Pestka w Słonym Spichlerzu

Fotografie Maćka Pestki to oparte o pomysł i ubrane w żywe, wyraziste kolory dzieła, które znajdują swoje miejsce w świecie sztuki oraz fotografii reklamowej i komercyjnej.

Share
Prowokacyjne fotografie to jego specjalność. Maciek Pestka w Słonym SpichlerzuŹródło: Materiały prasowe
d6jcgnd

Mówi o sobie artysta wizualny, bo swobodnie porusza się pomiędzy medium fotografii, grafiki, ruchomego obrazu i formy książki.

Ostatnie 5 lat twórczości poświęcił pracy w Stanach Zjednoczonych, gdzie czerpał inspiracje z żywych kolorów otoczenia, które można zawdzięczać kalifornijskiemu słońcu. Tam też odnalazł zainteresowanie fotografią martwej natury, używając jej jako sposobu na opowiadanie historii.

Projekt ReMedium jest najlepszym przykładem tego podejścia. Pracował przy sesjach fotograficznych dla wielu znanych klientów, takich jak kosmetyki MAC, Philipp Plein, Vogue Italia czy też Snapchat. Swoją pasją próbuje zarazić młodych twórców poprzez prace wolontaryjną, organizując warsztaty fotograficzne.

d6jcgnd

Autor o wystawie:

Jesteś tutaj aby zjeść. Konsumować. Nie przypadkowo, otaczają cię zdjęcia przedstawiające kapsułki. ReMedium to surrealistyczne przedstawienie naszego codziennego życia. Swego rodzaju pudełko z przegródkami na każdy dzień tygodnia, a w nich tabletki. Skompresowane zaspokojenie pragnienia współczesnego człowieka. Ładne, kolorowe i łatwe do przełknięcia.

Konsumujemy marki, loga, content, sztukę, fotografie i kojarzymy je z przyjemnością. Poddajemy się wpływowi influencerów ze smartfona. Szukamy odpowiedzi na to, kim jesteśmy w koszulce z napisem ‘NASA’ albo ‘Gucci’.

Czy kolejny like na Instagramie, albo designerska torebka to już lekarstwo na nasze skołatane nerwy? A może to tylko placebo?

Wybierając konkretny zestaw tego, co konsumujemy, tworzymy swoją własną rzeczywistość, taki dozownik tabletek i właśnie z nim się utożsamiamy. Witamy we współczesnym świecie. Smacznego.

d6jcgnd

Więcej na stronie: www.mpestka.com

Zapraszamy na wernisaż i spotkanie z autorem 19 grudnia w czwartek o g.19.00

Wesprzyj lokalną młodzież!

Całkowity dochód ze sprzedaży prac z wystawy ReMedium jest przeznaczony na finansowanie prowadzenia ciemni fotograficznej w ośrodku Mrowisko znajdującym się na Dolnym Mieście w Gdańsku.

Mrowisko to organizacja non profit, która daje dzieciom i młodzieży możliwość spędzania czasu z daleka od zagrożeń jakie niesie za sobą narkomania, alkoholizm i przestępczość.

Prace do nabycia w Słonym Spichlerzu.

d6jcgnd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6jcgnd
d6jcgnd