Trwa ładowanie...
d1mo0se
15-04-2010 00:00

Prowincja

książka
Oceń jako pierwszy:
d1mo0se
Prowincja
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Hanka, bohaterka książki, znudzona bezczynnością i marazmem życia w stolicy, opuszcza Warszawę jak kłopotliwego kochanka, trochę na przekór sobie, trochę na złość innym. Kaprys posmakowania innej rzeczywistości stawia samotną dziennikarkę wobec nieprzewidywalnego, bo dyktowanego przez życie scenariusza. Aby mu sprostać, Hanka musi dokonać koniecznych przewartościowań. Zrozumieć siebie i swych bliskich. Spojrzeć na świat z nowej perspektywy. Takiej, która pozwala na wędrówkę w głąb samego siebie.

Jaką kartę własnej tożsamości odkryje Hanka? Co zdoła ocalić, a z czym trzeba będzie się rozstać? Wreszcie jak poradzi sobie z najtrudniejszą kwestią, jaka ją nurtuje: z myśleniem, że wszystko można zacząć od nowa. Czy rzeczywiście można? Czy życie bywa aż tak łaskawe? Te pytania zostały wpisane w pozornie zabawną opowieść, gdzie śmieszność miesza się z szyderczą grą losu. To one towarzyszą Hance w jej dramatycznym poszukiwaniu prawdy. Powieść ma w sobie dwie melodie. Jedna przypomina radosne napastliwe disco polo, które często zanika, wówczas w tle rozbrzmiewa subtelnie Mocartowskie Requiem. Ta muzyka, tworząca swoisty dysonans, składa się z dźwięków życia.

Prowincja jest doskonałą lekturą, opowieścią nie tylko dla kobiet.
Poprzednia powieść Kosmowskiej wywołała gro komentarzy czytelników, jeden z nich brzmiał następująco: "Jestem zafascynowany i zdumiony poziomem tej książki! Po raz pierwszy zdarzyło mi się, że kupiłem żonie prezent, który przeczytałem od początku do końca". Historia Hanki z pewnością ma duże szanse na podobne recenzje.

Prowincja
Numer ISBN

83-7298-271-6

Wymiary

125x185

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

252

d1mo0se

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mo0se
d1mo0se
d1mo0se