Trwa ładowanie...
d43gcwc
28-08-2012 00:00

Prototypy samolotów bojowych i zakłady lotnicze. Polska 1930-1939

książka
Oceń jako pierwszy:
d43gcwc
Prototypy samolotów bojowych i zakłady lotnicze. Polska 1930-1939
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Celem książki, obejmującej lata 1930–1939, jest jak najpełniejsze zrekonstruowanie poszczególnych etapów procesu tworzenia polskich samolotów bojowych, poczynając od planów, decyzji o przekazaniu projektu do realizacji, a na oblataniu, próbach, bądź skierowaniu do produkcji seryjnej kończąc.

Nie chodzi o jak najdokładniejsze ukazanie dziejów każdego z samolotów. Istotniejsze jest poszukiwanie odpowiedzi na poniższe pytania:
- czy przygotowywane samoloty odpowiadały potrzebom polskiej polityki obronnej?
- czy postanowienia o ich budowie zapadały we właściwym czasie?
- czy prawidłowo wytyczano kierunek rozwoju polskich konstrukcji?

Jakby jednak procesów tych nie oceniać, pewnym pozostaje, że pod względem technicznym dopracowano się niesłychanych, fenomenalnych niekiedy osiągnięć, gdyż na skalę światowych mocarstw.

Po raz pierwszy w skali dziejowej państwa polskiego.

Prototypy samolotów bojowych i zakłady lotnicze. Polska 1930-1939
Numer ISBN

978-83-62329-29-8

Wymiary

160x230

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Historia powszechna,Eseje

Oprawa

1

Liczba stron

264

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43gcwc
d43gcwc
d43gcwc
d43gcwc

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj