Trwa ładowanie...
dm230m2
28-04-2010 14:57

Promujemy polszczyznę

dm230m2
dm230m2

Na tegorocznych październikowych Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie głównym celem ekspozycji polskich wydawców będzie promocja polszczyzny – podręczników oraz wszelkich materiałów pomocniczych przeznaczonych do nauczania języka polskiego jako obcego we wszystkich zakątkach świata. Organizatorzy wystawy zaprezentują też międzynarodowej publiczności książki, które wiążą się z tematem kultury języka polskiego.
Najważniejszym elementem tegorocznej polskiej ekspozycji będzie wystawa "Język polski - język nie-obcy", której komisarzem jest Andrzej Nowakowski, pełnomocnik ministra kultury ds. Frankfurtu 2000. Wystawa zostanie w całości poświęcona językowi polskiemu, co wiąże się z faktem ogłoszenia roku 2001 w Europie rokiem poświęconym językom narodowym. Na wystawie zostaną przedstawione główne centra nauczania języka polskiego jako obcego w Polsce i na świecie.
Wystawa "Język polski - język nie-obcy" połączona będzie z promocją systemu sprawdzania znajomości polszczyzny jako języka obcego przygotowanego pod auspicjami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zorganizowane też zostanie spotkanie - sympozjum z udziałem nauczycieli i lektorów języka polskiego w Niemczech.
(pap)

dm230m2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm230m2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj