Trwa ładowanie...
d2cb45v

Projekt

Projekt, a właściwie Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych "Projekt', jest instytucją juz nieistniejącą.

Projekt - powstanie wydawnictwa

Fundacja narodziła się w roku 1993 w Warszawie.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych "Projekt' - działalność

Wydawnictwo w ramach Fundacji na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych "Projekt" zajmowało się działalnością, która miała na celu rozpowszechnianie i utrwalanie wiedzy na temat dziedzictwa narodowego. W praktyce wiele pozycji poświęconych jest w jakiś sposób socjalizmowi i komunizmowi.

Wśród publikacji można znaleźć książki autorstwa polityków PRL-u, takich jak Józef Tejchma ("W kręgu nadziei i rozczarowań"), szefa warszawskiego PZPR Józefa Kępy ("Emocje wokół odbudowy Zamku Królewskiego") i Edwina Rozłubirskiego ("... Wstydu .. oszczędź! ...", "Prawdą po oczach"), który walczył w czasie II wojny św. w ramach Gwardii Ludowej PPR. Są także wspomnienia żydowskiego filozofa, zwolennika konserwatywnego nurtu marksizmu, Adama Schaffa.

Ciekawą pozycją są pamiętniki Anny Marii Hinelówny zwanej Hanką, która działała w konspiracji w czasie II wojny światowej. Zginęła w wieku 20 lat. Pamiętnik, schowany pod podłogą, odnalazł jej ojciec i dał Stanisławowi Majewskiemu, który wydał go w formie książki "Anna Maria".

Warto też wspomnieć o książce "Leszek Mądzik i jego teatr", która opowiada o wybitnym scenografie, założycielu Sceny Plastycznej KUL.

d2cb45v
Projekt
Rok powstania

1993

Adres

ul. Rękawka 7 lok. 10

Kod i miasto

02-495 Warszawa

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cb45v
d2cb45v
d2cb45v