Trwa ładowanie...
d2bl827
15 kwietnia 2010, 00:00

Progymnasmata w teorii i praktyce szkoły humanistycznej od końca XV do połowy XVIII wieku

książka
Oceń jako pierwszy:
d2bl827
Progymnasmata w teorii i praktyce szkoły humanistycznej od końca XV do połowy XVIII wieku
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Mimo wieloznaczności rzeczownika progymnasmata w pismach powstających w wiekach od XV do XVIII termin ten był jednak kojarzony głównie z ukształtowanym ostatecznie w dobie późnego Antyku przez Teona z Aleksandrii (I w. po Chr.), Hermogenesa (między II a IV w.), Mikołaja z Myry (V w.), a przede wszystkim przez Aftoniosa z Antiochii (druga połowa IV w.) określonym typem podręczników oraz ćwiczeń retorycznych.

Cechą wyróżniającą owe retoryczne progymnasmata jest z jednej strony ich rudymentarny, szkolny charakter, z drugiej zaś gradacja trudności wprowadzanego materiału.
(z wprowadzenia)

Progymnasmata w teorii i praktyce szkoły humanistycznej od końca XV do połowy XVIII wieku
Numer ISBN

978-83-231-2201-2

Wymiary

170x240

Gatunek

Metodyka,Literaturoznawstwo

Oprawa

3

Liczba stron

360

Inne wydania

- 2009-01-23

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bl827
d2bl827
d2bl827
d2bl827

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj