Trwa ładowanie...
d3bj507
16 lipca 2012, 00:00

Prawo Parkinsona

książka
Oceń jako pierwszy:
d3bj507
Prawo Parkinsona
Tytuł oryginalny

Parkinson's law or The pursuit of progress

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Opierając swe obserwacje na hipotezie głoszącej, że „praca rozrasta się tak, aby wypełnić czas przeznaczony na jej wykonanie”, Parkinson analizuje ludzkie zachowania w warunkach biurokratycznych. Nie teoretyzuje, tylko dowcipnie pisze o tym, jak ludzie rzeczywiście funkcjonują w organizacjach.

W tej książce Leo Gough uwypukla aktualność obserwacji Parkinsona, przytaczając współczesne przykłady i pokazując, w jaki sposób te obserwacje odnoszą się do wszystkich firm i jednostek administracyjnych, niezależnie od wielkości. Ta błyskotliwa interpretacja książki będącej jednym z najważniejszych klasycznych dzieł ubiegłego wieku, pomaga z powodzeniem przedzierać się przez żargon teorii zarządzania, likwidować niepotrzebne przedsięwzięcia, uczyć się prawidłowego nawiązywania znajomości i sprawnie poruszać się pomiędzy biurokratycznymi zasadzkami i pułapkami.

Prawo Parkinsona
Numer ISBN

978-83-62304-61-5

Wymiary

140x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa

Oprawa

1

Liczba stron

120

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507
d3bj507
d3bj507
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj