Trwa ładowanie...
d714jen
15-04-2010 00:00

Prawo japońskie

książka
Oceń jako pierwszy:
d714jen
Inne
Źródło: Inne

Autorzy monografii Prawo japońskie poddali analizie podstawowe instytucje tego prawa, aby przedstawić czytelnikowi jego szczegółową charakterystykę. Wkładem autorów prezentowanej pracy jest jednak nie tylko samodzielne opracowanie oryginalnych źródeł prawa japońskiego, lecz również wybór i przedstawienie publikacji naukowych będących dziełem światowych autorytetów tej dziedziny prawa.

W przedmiotowym zbiorze, można znaleźć omówienie typowo dogmatycznych dziedzin prawa jak prawo konstytucyjne, prawo wyborcze, prawo cywilne, prawo handlowe, prawo pracy, prawo rodzinne, prawo karne i prawo własności przemysłowej i intelektualnej. Ponadto, by czytelnik miał pełen obraz prawa japońskiego, autorzy zwrócili uwagę na charakterystyczne elementy japońskiej kultury prawnej, a także na specyficzne kierowanie administracją zwane "gyouseishido", zarządzanie korporacyjne, metody rozwiązywania sporów, reformy prawa w tak zwanym okresie przejściowym oraz wpływ prawa japońskiego na systemy prawne w innych państwach Azji. Niniejsza monografia jest pierwszą w polskiej literaturze prawniczej, szczegółową i całościową pracą na temat prawa japońskiego.

Prawo japońskie
Numer ISBN

978-83-7206-151-5

Wymiary

170x240

Gatunek

Ekonomia

Oprawa

1

Liczba stron

352

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d714jen
d714jen
d714jen
d714jen

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj