Trwa ładowanie...

Prawdziwa władza kryje się w cieniu

10 września nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się pierwsza część trylogii Gambit hetmański – "Bóg, honor, trucizna" Roberta Forysia.
Share
Prawdziwa władza kryje się w cieniu
Źródło:
d2l0hlz

10 września nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się pierwsza część trylogii Gambit hetmański – "Bóg, honor, trucizna" Roberta Forysia.

Rok 1671, Francja. Marysieńka Sobieska spotyka się z kardynałem de Bonzim, ministrem spraw zagranicznych Ludwika XIV i jednocześnie jej „oficerem prowadzącym”. Żona hetmana wielkiego koronnego jest francuskim szpiegiem i prowadzi w Polsce operację mającą na celu detronizację Michała Korybuta Wiśniowieckiego…

Gambit hetmański opowiada o rozgrywce między kobietami. Mężczyźni są tylko figurami rozstawianymi na szachownicy. Cztery diabelnie inteligentne, bezwzględne i zdeterminowane w dążeniu do celu kobiety ponad trzysta lat temu rozegrały między sobą partię – stawką była korona największego mocarstwa ówczesnej Europy, Rzeczypospolitej.

d2l0hlz

Książkę poleca Leszek Bugajski(„Newsweek”):

Historia jest nie tylko nauczycielką życia, to także skarbnica atrakcyjnych fabuł. Od zawsze zazdrościliśmy Francuzom i Anglikom umiejętności ich opowiadania. Ale już nie musimy! "Bóg, honor, trucizna" to porywająca powieść o intrygach na najwyższych szczeblach władzy Rzeczypospolitej, o ambicjach polskiego prymasa, który robi co może, by zostać papieżem, o silnych kobietach i ich władzy nad mężczyznami, o wielkiej miłości hetmana koronnego Sobieskiego i Marysieńki, o seksie, zdradach, walkach i zamachach… Okazuje się, że Bóg jest politycznym narzędziem, honor można kupić i tylko trucizna jest poważnie traktowana.

(img|508327|center)

O autorze:

d2l0hlz

Robert Foryś – warszawianin, archeolog z wykształcenia, historyk z zamiłowania, pisarz i publicysta. Autor powieści, opowiadań ("Za garść czerwońców", "Początek nieszczęść królestwa", "W objęciach Casanovy") i scenariuszy filmowych. Zwolennik samodzielnego myślenia. Lubi książki, kobiety i podróże.

Dla wszystkich osób, które kupią* „Bóg, honor, trucizna”* rabat obowiązuje również na pozostałe książki z oferty znak.com.pl – rabat nalicza się po wpisaniu kodu. Kod rabatowy: Rabat30%

Zakupów należy dokonać pod adresem: http://www.znak.com.pl/promocjaWP

d2l0hlz

Podziel się opinią

Share
d2l0hlz
d2l0hlz