Trwa ładowanie...
d13idh4
22-05-2013 00:00

Prawda

książka
Oceń jako pierwszy:
d13idh4
Prawda
Tytuł oryginalny

The Truth

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Prawda Michaela Palina to niezwykle ciepła, pełna subtelnego humoru, a jednocześnie trzymająca w napięciu powieść o niespełnionym dziennikarzu i pisarzu, Keicie Mabbucie, który znienacka otrzymuje niezwykle kuszącą ofertę – chodzi o napisanie z założenia bestsellerowej biografii wielbionego przez wszystkich i nieuchwytnego Hamisha Melville’a, wpływowego aktywisty, ekologa i obrońcy praw człowieka. Próby poznania prawdziwej historii tej żywej legendy prowadzą dziennikarza do wschodnich Indii, gdzie staje się świadkiem rujnowania świata miejscowych plemion i niszczenia przyrody przez ściągający tam przemysł.

Im więcej Mabbut dowiaduje się o działalności Melville’a, tym bardziej go podziwia i tym mocniej pragnie powrócić do własnych młodzieńczych ideałów. Ale czy jego idol rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje? Jak odkrywa Keith, prawdą może być wszystko, co chcemy za nią uważać…

Prawda to z jednej strony ekothriller z bardzo ważnym i bardzo pragmatycznym przesłaniem, z drugiej – opowieść o człowieku, który borykając się z własnym niespełnieniem, problemami rodzinnymi i ustawicznym brakiem gotówki, będzie musiał skonfrontować swój świat ideałów z rzeczywistością, w której prawda staje się towarem, a sumienie – niepotrzebnym obciążeniem.

Prawda
Numer ISBN

978-83-63944-06-3

Wymiary

140x210

Gatunek

Thriller,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

336

d13idh4

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13idh4
d13idh4
d13idh4