Trwa ładowanie...
d15ful5
d15ful5

Praktyka modlitwy. Szkoła oglądania Boga

książka
Oceń jako pierwszy:
Praktyka modlitwy. Szkoła oglądania Boga
Tytuł oryginalny

Lernen wir beten. Eine Anleitung, mit Gott ins Gesprach zu kommen

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Praktyka modlitwy. Szkoła oglądania Boga
Materiały prasowe

Sposób na osiągnięcie jedności z Bogiem

Często na naszej drodze wiary pojawiają się momenty, w których nie umiemy się modlić. Mimo wielu starań nie udaje nam się usłyszeć Boga. Jak przezwyciężyć ten stan? Co zrobić, żeby nasza modlitwa była żywą i owocną relacją?

Franz Jalics, opierając się na wieloletnim doświadczeniu współpracy z osobami wierzącymi, pokazuje, jak się modlić. Przybliża różne metody nawiązywania kontaktu z Bogiem i omawia najczęściej spotykane przeszkody i trudności. Jako punkt dojścia wskazuje autentyczną modlitwę prostoty, określaną jako „patrzenie w miłości na Boga”, która przynosi głęboki pokój.

Każdy rodzaj modlitwy praktykowany we właściwym czasie jest pożyteczny i pomocny. Nie powinniśmy się jednak przy żadnym zatrzymywać, lecz iść dalej i rozwijać się. Rozwój w modlitwie polega na spotykaniu Boga w coraz prostszy, naturalniejszy, a przez to głębszy sposób.

Franz Jalics SJ (ur. 1927) – jeden z największych współczesnych autorytetów w dziedzinie duchowości i kierownictwa duchowego, rekolekcjonista. Autor wielu cenionych książek, w których szczególną rolę poświęca zagadnieniu kontemplacji.

Wcześniejsze wydanie ukazało się pod tytułem Uczmy się modlić.

Praktyka modlitwy. Szkoła oglądania Boga
Numer ISBN

978-83-277-1781-8

Wymiary

194x124

Oprawa

miękka

Liczba stron

168

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d15ful5
d15ful5
d15ful5
d15ful5
d15ful5