Trwa ładowanie...
d305ddi
04-02-2014 00:00

Poza mną

książka
Oceń jako pierwszy:
d305ddi
Poza mną
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Książka* „Poza mną”*jest zapisem cudzej codzienności podpatrywanej przez autorkę w różnych miejscach w Polsce i na świecie, np. na ulicach Warszawy, Delhi, w zaułkach Moskwy, na dubajskiej pustyni, plażach w Kostaryce czy Portimao.

Grażyna Szapołowska zbudowała rzeczywistość swoich bohaterów na podstawie zauważonych gestów, mimowolnych reakcji, usłyszanych słów i dostrzeżonych scen. Ich historie, opisane obrazowym, sensualnym i momentami przewrotnym językiem, zdumiewają autentycznością. Opowieści zawarte w tomie „Poza mną” intrygują, bawią i wzruszają. Autorka niekiedy na zaledwie dwóch stronach papieru potrafi zamknąć unikalną opowieść o czyimś intymnym świecie.

Bezdomna śpiąca pod ogromną witryną wypełnioną kolorowymi łóżkami; kobieta, która kradnie różowy perłowy naszyjnik dziecka swojego kochanka, próbując ochronić miłość; dziewczynka łapiąca spadające gwiazdy w nadziei, że jedna z nich przywróci jej obecność ojca… – to niektóre z postaci nakreślonych na kartach zbioru opowiadań Grażyny Szapołowskiej.

Poza mną
Numer ISBN

978-83-7778-674-1

Wymiary

130x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

192

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d305ddi
d305ddi
d305ddi