Trwa ładowanie...
d4f5gbo
18-03-2016 00:00

Powrót

książka
Oceń jako pierwszy:
d4f5gbo
Powrót
Tytuł oryginalny

The Long Road Home: The Aftermath of the Second World War

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Alianci, pomni milionów ofiar głodu i chorób po pierwszej wielkiej wojnie, na długo przed końcem II wojny światowej zaczęli przygotowywać plany dotyczące wieźniow obozów, pracowników przymusowych i jeńcow wojennych. Skala była niespotykana - w 1945 r. piętnaście milionów ludzi rozsianych po całej Europie przebywało poza swoimi ojczystymi krajami. Wiekszość wróciła do siebie, ale ponad milion, głównie Polaków, Ukrainców, Litwinów, Łotyszy, Estończykow, Jugosłowian, wracać nie mogło lub nie chciało.

Brytyjski historyk Ben Shephard postanowił opowiedzieć o losach tych ludzi. Tworząc swój niezwykły reportaż historyczny oparł sie na dokumentach ówczesnych rządow, UNRRA oraz dramatycznych relacjach setek osob. W odróżnieniu od wielu powstających obecnie publikacji nie popełnia błędu anachroniczności i najważniejsze postacie i wydarzenia przedstawia z uwzględnieniem ówczesnych wartości i sposobów myślenia.

"Powrót" to epicka opowieść o tym, jak niesiono pomoc milionom ludzi, jak udało się zaprowadzić i utrzymać pokój i jak ludzie pozbawieni domu znaleźli dla siebie nowe miejsca do życia.

Powrót
Numer ISBN

978-83-80320-77-2

Wymiary

150x230

Gatunek

Historia powszechna

Oprawa

6

Liczba stron

590

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f5gbo
d4f5gbo
d4f5gbo