Trwa ładowanie...
4 maja 2010, 11:52

Ponad 3 tys. książek dla więźniów zebrano w Białymstoku

Ponad 3 tys. książek - literaturę, podręczniki do nauki języków, poradniki - udało się zebrać w Białymstoku w ramach studenckiej akcji „Książka dla więźnia”. To tyle, ile podczas dwóch wcześniejszych jej edycji.

Ponad 3 tys. książek dla więźniów zebrano w BiałymstokuŹródło: Jupiterimages
d1l1wlh
d1l1wlh

Ponad 3 tys. książek - literaturę, podręczniki do nauki języków, poradniki*- udało się zebrać w Białymstoku w ramach studenckiej akcji „Książka dla więźnia”.*To tyle, ile podczas dwóch wcześniejszych jej edycji.

Akcję zorganizowali studenci wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Przez tydzień kartony na książki ustawione były także na kilku innych wydziałach tej uczelni, a wydawnictwa mogli przynosić wszyscy chętni.

Jak poinformowali organizatorzy, wynik przekroczył ich oczekiwania, bo książekjest dużo więcej niż w minionych latach. Wśród nich jest głównie beletrystyka i wydawnictwa popularnonaukowe, ale sporo jest też podręczników do nauki języków obcych, poradniki i przewodniki. Trwa ich dokładne zliczanie i katalogowanie.

W przyszłym tygodniu zbiór zostanie uroczyście przekazany przez studentów*służbie więziennej.* Trafi do bibliotek w aresztach śledczych i zakładach karnych na terenie województwa podlaskiego. Jak tłumaczą organizatorzy, celem projektu zapoczątkowanego w 2007 roku (potem był rok przerwy) jest zaangażowanie się społeczności lokalnej w proces odbywania kary pozbawienia wolności przez więźniów i poprawę ich dostępu do książek.Zwłaszcza że w wielu placówkach penitencjarnych brakuje bibliotek z prawdziwego zdarzenia, zawierających wartościowe i pożyteczne lektury.

d1l1wlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj