Trwa ładowanie...
dm230m2
04-09-2012 00:00

Polskie Dokumenty Dyplomatyczne 1936

książka
Oceń jako pierwszy:
dm230m2
Polskie Dokumenty Dyplomatyczne 1936
Rok wydania
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Kolejny (czternasty) tom serii wydawniczej Polskie Dokumenty Dyplomatyczne zawiera 411 dokumentów ukazujących polską politykę zagraniczną w roku 1936.

Działania polskiej dyplomacji koncentrowały się na zabezpieczeniu interesów Rzeczypospolitej w sytuacji rosnącej siły hitlerowskich Niemiec przy równoczesnym uwzględnieniu zagrożenia ze strony ZSRR. Próbowano umocnić sojusznicze więzy z Francją (m.in. wizyta gen. Edwarda Rydza Śmigłego we Francji) oraz polepszyć relację z Wielką Brytanią.

Wiele uwagi poświecono remilitaryzacji Nadrenii, wybuchowi wojny domowej w Hiszpanii oraz podpisaniu niemiecko-japońskiego paktu antykominternowskiego.

Podstawę źródłową tomu stanowią materiały przechowywane w Archiwum Akt Nowych w Warszawie, Instytucie Polskim i Muzeum im. Gen. Sikorskiego w Londynie oraz w Instytucie Józefa Piłsudskiego w Ameryce. Do tomu włączono także akta Instytutu Hoovera, które są dostępne w Archiwum Akt Nowych w postaci mikrofilmów.

Polskie Dokumenty Dyplomatyczne 1936
Numer ISBN

978-83-62453-05-4

Wymiary

150x240

Gatunek

Polityka

Oprawa

7

Liczba stron

855

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm230m2
dm230m2
dm230m2
dm230m2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj