Trwa ładowanie...
d3o4upp

Polska Szkoła Plakatu od 7 grudnia ma swój występ w Pekinie!

W ramach "Enea koncerty i wystawy 4. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach” 7 grudnia 2019 r. w pekińskim Mazi Bookstore została otwarta wystawa "Posters by Kubica”. Jest o jedno z wydarzeń zamykających tegoroczną edycję Festiwalu organizowanego przez Fundację Kręgi Sztuki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sebastian Kubica z uczestnikami warsztatów
Sebastian Kubica z uczestnikami warsztatów (fot: Fundacja Kręgi Sztuki)
d3o4upp

W dniu wernisażu Sebastian Kubica wygłosi wykład na temat sztuki polskiego plakatu i poprowadzi warsztaty twórcze. Ekspozycja potrwa do 7 stycznia 2020 r. i jak zapewniają gospodarze tego wybitnie modnego miejsca w Pekinie, którzy zaprosili Festiwal w swoje progi, obejrzy ją co najmniej 2 000 zwiedzających.

W pekińskim Mazi Bookstore przez miesiąc będzie można obejrzeć indywidualną prezentację polskiego grafika, którego plakaty są nagradzane na najbardziej prestiżowych konkursach na świecie.

Zobacz też: Polski plakat i jazz artystycznym produktem eksportowym do Chin

d3o4upp

Sebastian Kubica to jeden z najciekawszych projektanów, kontynuator Polskiej Szkoły Plakatu. W swoich pracach nie boi się korzystać z surrealistycznej symboliki, a także z fizycznej fakturowości i minimalizmu. Duża wrażliwość połączona z poczuciem humoru to jego styl.

Ten artysta i naukowiec, czujący się świetnie zarówno w grafice, jak i w rysunku oraz ilustracji, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2012 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Został zaproszony do zacnych gremiów: FECO (Federation of Cartoonists Organizations), AGI (Alliance GraphiqueInternationale).

Polska kultura po raz kolejny otwiera się przed odbiorcami z Państwa Środka by wzajemne poznanie ułatwiło nam kontakty na wszelkich płaszczyznach, tym razem ambasadorem jest Sebastian Kubica.

d3o4upp

Podziel się opinią

Share
d3o4upp
d3o4upp