Trwa ładowanie...
d113obt
15 kwietnia 2010, 00:00

Polska racja stanu po wstąpieniu do Unii Europejskiej

książka
Oceń jako pierwszy:
d113obt
Polska racja stanu po wstąpieniu do Unii Europejskiej
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

W książce Polska racja stanu po wstąpieniu do Unii Europejskiej autor prezentuje ewolucję treści polskiego interesu narodowego w ramach procesu integracji europejskiej. Wskazuje na potrzebę realizacji trwałego systemu zewnętrznych i wewnętrznych interesów kraju, pomimo zmieniających się układów partyjnych i rządowych. Charakteryzuje warunki bezpiecznego rozwoju, problemy tożsamości kulturowej, suwerenności i integralności terytorialnej oraz działania mogące przyczyniać się do umocnienia pozycji i roli Polski w Unii Europejskiej.

Kazimierz Łastawski w swej książce opisuje, jak w warunkach dynamicznego rozwoju integracji europejskiej udaje się Polsce realizować swój interes narodowy. Chodzi tu o tak ważne elementy składowe racji stanu, jak bezpieczeństwo narodowe, suwerenność narodowa, tożsamość narodowa, integralność terytorialna oraz działanie na rzecz dobrobytu narodu. Ten aspekt członkostwa Polski w Unii Europejskiej nie był nigdy dotąd przedmiotem analizy naukowej w polskiej literaturze politologicznej.

Polska racja stanu po wstąpieniu do Unii Europejskiej
Numer ISBN

978-83-614-0890-1

Wymiary

145x210

Gatunek

Ekonomia,Polityka

Oprawa

6

Liczba stron

260

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d113obt
d113obt
d113obt
d113obt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj