Trwa ładowanie...
duxpnn2

Polska od roku 1944. Najnowsza historia

książka
Oceń jako pierwszy:
duxpnn2
Polska od roku 1944. Najnowsza historia
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Dzieje Polski począwszy od 1944 r. aż do współczesnych wydarzeń przedstawiono na specjalnie opracowanych mapach. Jest ich ok. 200, dodatkowo zostały opatrzone wyczerpującymi komentarzami lub kalendariami i wieloma ilustracjami. Książka zawiera ich około 1500.

Szeroka tematyka publikacji obejmuje: m.in. narodziny systemu władzy, kluczowe momenty powojennej walki politycznej i zbrojnej, jak i przełomowe wydarzenia związane ze zmianami kolejnych ekip rządzących w PRL. Nie pominięto również charakterystyki i roli aparatu bezpieczeństwa polskiego i radzieckiego, ludowego Wojska Polskiego czy Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. Pokazano proces kształtowania się powojennych granic Polski i związanych z tym lokalnych konfliktów granicznych.

Osobno omówiono przesiedlenia: Polaków, Niemców, Ukraińców, Białorusinów, a także rozmieszczenie i sytuację Żydów. Gospodarkę scharakteryzowano w poszczególnych dekadach, podobnie zresztą jak protesty społeczne. Nie brakuje także informacji z okresu po 1989 r., zwłaszcza o wynikach wyborów parlamentarnych i prezydenckich czy referendów. Obszerny dział to omówienie głównych kościołów i wyznań.

Polska od roku 1944. Najnowsza historia
Numer ISBN

978-83-7427-633-7

Wymiary

210x305

Gatunek

Albumy,Historia Polski

Oprawa

6

Liczba stron

424

duxpnn2

Podziel się opinią

Share
duxpnn2
duxpnn2
duxpnn2
duxpnn2