Trwa ładowanie...
d1s11gt
15 kwietnia 2010, 00:00

Polska i Polacy w propagandzie narodowego socjalizmu w Niemczech 1919-1945

książka
Oceń jako pierwszy:
d1s11gt
Polska i Polacy w propagandzie narodowego socjalizmu w Niemczech 1919-1945
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Czy w propagandzie Trzeciej Rzeszy ukształtował się odrębny polski stereotyp? Czy ruch narodowosocjalistyczny w Niemczech wykreował w środkach masowego przekazu oryginalny, swoisty obraz Polski i Polaków?

W poszukiwaniu odpowiedzi na te kluczowe pytania autor przeprowadził kwerendę w niemieckich i polskich archiwach i bibliotekach. Wykorzystał szeroki wybór źródeł drukowanych i audiowizualnych, uwzględnił literaturę piękną i wspomnieniową, a także polskie i obcojęzyczne opracowania historyczne.

Jak dużą wagę przykładali narodowi socjaliści do problematyki polskiej, w jaki sposób odnosili się do stereotypu Polaka, tradycyjnie obecnego w niemieckiej świadomości, jak dalece ich postrzeganie wschodniego sąsiada różniło się od spojrzenia innych ugrupowań politycznych w Republice Weimarskiej, co zmieniło się pod tym względem w życiu publicznym hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy - oto katalog problemów, których rozwiązanie stanowiło warunek realizacji założonych celów badawczych. Książka zawiera ponad 300 kolorowych ilustracji, często publikowanych po raz pierwszy.

Polska i Polacy w propagandzie narodowego socjalizmu w Niemczech 1919-1945
Numer ISBN

83-7399-019-4

Wymiary

170x245

Gatunek

Historia Polski,Historia powszechna

Oprawa

6

Liczba stron

848

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s11gt
d1s11gt
d1s11gt
d1s11gt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj